Edukacja

Jako osoba kochająca muzykę i pracująca z dźwiękiem na co dzień uważam, że od najmłodszych lat warto wykształcać w ludziach wrażliwość na piękne dźwięki (nie tylko muzyczne!), które w dzisiejszym świecie, pełnym hałasu i nastawionym na bodźce wzrokowe, spychane są na plan dalszy. Nasza percepcja wciąż atakowana jest odgłosami, na które zwykle nie mamy wpływu; chcąc czy nie chcąc ciągle czegoś słuchamy – ale co słyszymy? Okazuje się, że percepcja dzieci znakomicie radzi sobie z analitycznym słuchaniem, jeżeli stworzy się do tego odpowiednie warunki, a w połączeniu z dziecięcą wyobraźnią i profesjonalną technologią świat dźwięków daje małym ludziom wiele radości.
DLATEGO STWORZYŁAM PROGRAM ZAJĘĆ DLA DZIECI, w czasie których mogą one sobie uświadomić, jak niezwykłym narzędziem są ich uszy, jak wiele różnorodnych dźwięków ich otacza i jak można je twórczo wykorzystać.
W czasie warsztatów każde dziecko ma okazję użyć prawdziwego mikrofonu pojemnościowego, czułego nawet na bardzo ciche dźwięki, oraz profesjonalnego rejestratora dźwięku i słuchawek studyjnych, a pamiątką po tych spotkaniach jest nagrany wspólnie przez grupę, a następnie obrobiony i wzbogacony przeze mnie o muzykę i efekty dźwiękowe, audiobook.

Zachęcam do pobrania poniższego pliku i zapoznania się z tą ofertą. 

WARSZTATY DŹWIĘKOWE – opis zajęć warsztatowych dla grup przedszkolnych